Po studiach Luisa Weiss pracowała w nowojorskim wydawnictwie. Pewnego dnia postanowiła przekopać się przez kolekcję przepisów, które latami wycinała z gazet. Żeby udokumentować swoją przygodę z gotowaniem, założyła blog The Wednesday Chef, który w oszałamiającym tempie zdobył wiernych czytelników. Ale Luisa wciąż tęskniła za Berlinem, miastem, w którym się urodziła.
Po miesiącach sercowych rozterek i rozstaniu z narzeczonym zdecydowała się na skok na głęboką wodę (i na inny kontynent): wróciła do miasta dzieciństwa. W Berlinie poznała pierwszego mężczyznę, który zrozumiał jej rozdarte serce, znalałza z nim mieszkanie, zmagała się z białymi szparagami, organizowała Święto Dziękczynienia dla trzech naburmuszonych rodzin i oswajała nowe życie za pomoca masowej produkcji arcytrudnych do wykonania pierniczków.
Dziś twierdzi, że Paryż może i posiada pewien charme, ale jeżeli chodzi o prawdziwą inspirację w kuchni - jak i w życiu - nie ma to jak Berlin.
UWAGI:
Oznaczenia odpowiedzialności: Luisa Weiss ; przełożyła Marta Kitowska.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Wznowienie monografii znakomitego znawcy problematyki Powstania Warszawskiego, a zwłaszcza działań wojsk niemieckich i radzieckich w szeroko pojętym obszarze Warszawy w czasie walk powstańczych. Autor charakteryzuje sytuację na froncie wschodnim latem 1944 roku, omawia traktowanie sprawy Polski przez jej zachodnich sojuszników. Uwagę skupia jednak na sytuacji, w jakiej znalazły się siły niemieckie i na ich zdolności do działań operacyjnych i stawiania skutecznego oporu nad Wisłą. Wnioski, do jakich dochodzi, skłaniają do postawienia tezy o beznadziejności heroicznej walki powstańców w obliczu nieubłaganych realiów sytuacji geopolitycznej i geostrategicznej na ziemiach polskich w połowie 1944 roku.
UWAGI:
Oznaczenia odpowiedzialności: Tadeusz Sawicki.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Poruszająca relacja byłego członka Opus Dei. Po raz pierwszy ujawnione tajne dokumenty tej tajemniczej organizacji wraz z opisem jej funkcjonowania oraz świadectwami z całego świata.
UWAGI:
Oznaczenia odpowiedzialności: Bruno Devos.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Książka stanowi zbiór dwudziestu nigdzie dotąd niepublikowanych rozmów, które miałem zaszczyt przeprowadzić z osobą wzbudzającą skrajne emocje - od zachwytu i uznania po nienawiść.To Maria Szyszkowska, wybitna filozof, działaczka społeczna oraz autorka kilkudziesięciu publikacji wydawniczych, których na polskim rynku sprzedano już ponad dwieście pięćdziesiąt tysięcy egzemplarzy!
UWAGI:
Oznaczenia odpowiedzialności: rozmawia Stanley Devine.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Rok 1947, Brooklyn Zofia - piękna, delikatna córka polskiego antysemity i była więźniarka obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu nie potrafi się uporać z demonami przeszłości. Jej kochanek, Natan - żydowski intelektualista i schizofrenik, żyje obsesyjnym pragnieniem odwetu za zbrodnie wojenne. Stingo, początkujący pisarz i ich sąsiad przeżywa fascynację obojgiem, bezgranicznie zakochuje się w Zofii i zostaje powiernikiem jej skrywanych, obozowych przeżyć.
Zofia, nie umiejąc się pogodzić z wyborem, którego dokonała za drutami Auschwitz, znowu musi wybierać - tym razem, by ocalić siebie.
Czy człowiek jest w stanie zrozumieć piekło nazistowskich obozów koncentracyjnych, jeśli go nie doświadczył?
UWAGI:
Oznaczenia odpowiedzialności: William Styron ; przełożył Zbigniew Batko.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni