Miejska Biblioteka Publiczna

im. Jerzego Pilcha w Kielcach

book
book

Mechaniczny książę

Tyt. oryg.: "Clockwork Prince ".

Autor: Clare, Cassandra.
W magicznym podziemnym świecie wiktoriańskiego Londynu Tessa znalazła bezpieczne schronienie u Nocnych Łowców. Jednakże bezpieczeństwo okazuje się nietrwałe, kiedy grupa podstępnych członków Clave zaczyna spiskować, żeby odsunąć jej protektorkę Charlotte od kierowania Instytutem.Gdyby Charlotte straciła stanowisko, Tessa znalazłaby się na ulicy. jako łatwa zdobycz dla Mistrza, który chce

wykorzystać jej moc do własnych celów. Z pomocą przystojnego i autodestrukcyjnego Willa oraz zakochanego w niej Jema Tessa odkrywa, że wojna Mistrza z Nocnymi Łowcami wynika z osobistych pobudek. Mistrz obwinia ich o spowodowanie tragedii, która zniszczyła mu życie. Żeby poznać tajemnice przeszłości, cała trójka odbywa podróże do mglistego Yorkshire, do rezydencji, w której kryją się nieopisane okropieństwa; do londyńskich slumsów i zaczarowanej sali balowej, gdzie Tessa odkrywa, że prawda o jej pochodzeniu jest bardziej złowieszcza, niż przypuszczała.Kiedy troje przyjaciół spotyka mechanicznego demona, który przekazuje Willowi ostrzeżenie, uświadamiają sobie oni, że Mistrz wie o każdym ich kroku. i że ktoś ich zdradził. Tessa zaczyna zdawać sobie sprawę, że jej serce bije coraz mocniej dla Jema, choć nadal dręczy ją tęsknota za Willem, mimo jego mrocznych nastrojów. Coś jednak zmienia się w Willu, kruszeje mur, który wokół siebie zbudował. Czy odnalezienie Mistrza uwolni Willa od sekretów i da Tessie odpowiedzi na pytania, kim jest i dlaczego się urodziła? Kiedy poszukiwania Mistrza i prawdy narażają przyjaciół na niebezpieczeństwo, Tessa odkrywa, że połączenie miłości i kłamstw może zdeprawować nawet najczystsze serce.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Cassandra Clare ; przeł. [z ang.] Anna Reszka.
Seria:Diabelskie maszyny / Cassandra Clare : Ks. 2
Hasła:Powieść młodzieżowa amerykańska - 21 w.
Adres wydawniczy:Warszawa : Wydawnictwo MAG, 2013.
Wydanie:Wyd. 3.
Opis fizyczny:493, [3] s. ; 21 cm.
Uwagi:U góry okł. : Bestseller New Timesa. W haśle pseud. aut. Tyt. oryg. : The Clockwork Princess, 2011. Stanowi prequel trylogii Dary Anioła.
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Filia nr 2
ul. Krzemionkowa 1

Sygnatura: IV/F
Numer inw.: 53577
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów

Filia nr 9
ul. Okrzei 9

Sygnatura: IV/F
Numer inw.: 70240
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów


Inne wydania tej pozycji w zbiorach biblioteki:

bookInne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook

Komentarze (1)
opalka
avatar

Posty: 251

Wysłany: 2015-01-22 08:43:01

Druga część trylogii „ Diabelskie maszyny” jest jeszcze bardziej porywająca niż pierwsza. W świecie Nocnych Łowców dzieją się niebezpieczne rzeczy, zagrażające nie tylko im, ale również zwykłym ludziom. Zdrada i złamanie Prawa przez jednego Nocnego Łowcę może sprowadzić nieszczęście na wszystkich. Jednocześnie złowrogi Mistrz, którego celem jest zburzenie dotychczasowego porządku, jest o krok od włożenia ostatniego elementu układanki na właściwe miejsce. Trwa zatem wielka mobilizacja, a co za tym idzie - Nocni Łowcy mają pełne ręce roboty.
Jednak to nie akcja, nie walki i nie intrygi przykuwają najbardziej do kart „ Mechanicznego księcia” . Tym czymś jest obnażanie duszy, dające się zauważyć w narracji, opisach czy dialogach. Tym czymś jest niemaskowana miłość do piękna. To wrażliwość i subtelność przenikająca kreację kruchych relacji międzyludzkich. To krótkie migawki wplecione w treść: opiekuńcza dłoń na ramieniu, poruszający list, zatroskany wzrok, stawanie ramię w ramię do walki. I przede wszystkim pięknie opisana więź braci krwi - „ Parabatai” , dla której porzuca się własne „ ja” , w zamian za połączenie dwóch dusz i serc w doskonałej, braterskiej jedności. Wszystko to sprawia, że książka C. Clare, pomimo drobnych niedociągnięć czy pewnej schematyczności, jest wyjątkowa.


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.