Miejska Biblioteka Publiczna

im. Jerzego Pilcha w Kielcach

book
bookbook

Marsz opancerzonych bestii

Tytuł oryginału: "March of the armoured beasts, ".

Autor: Stone, Rex.
Kevin i Tom odkryli sekretne przejście do Świata Dinozaurów i wyruszają na spotkanie kolejnej przygody! Znajdują uwięzionego w grzęzawisku młodego ankylozaura. Gdy próbują ocalić malca, z mgły wyłania się jego mama. Nie jest zachwycona tym, co widzi!


Odpowiedzialność:Rex Stone ; ilustracje Mike Spoor ; [tłumaczenie Jacek Drewnowski].
Seria:Zatoka Dinozaurów : kreda - niezwykłe przygody / Rex Stone : 3
Hasła:Kevin Morgan (postać fikcyjna)
Thomas Clay (postać fikcyjna)
Dinozaury
Podróże w czasie
Powieść przygodowa
Literatura angielska
Adres wydawniczy:Warszawa : Edipresse Kolekcje, 2013.
Wydanie:Pierwsze wydanie w tej edycji.
Opis fizyczny:121, [2] strony : ilustracje ; 20 cm.
Forma gatunek:Książki. Proza.
Powstanie dzieła:2013 r.
Twórcy:Drewnowski, Jacek. (1974- ). Tłumaczenie

Spoor, Mike. Ilustracje

Odbiorcy:Dzieci. 6-8 lat. 9-13 lat.
Powiązane zestawienia:
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz
Inne pozycje z serii

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Filia nr 1
ul. Karczówkowska 20

Sygnatura: II/Pf
Numer inw.: 63990
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów

Filia nr 2
ul. Krzemionkowa 1

Sygnatura: II/Pf
Numer inw.: 52769
Pozycja wypożyczona

Wypożyczona przez: 026813
do dnia: 2023-03-03
schowekrezerwuj
więcejrezerwuj


Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookNowości z działu O zwierzętach:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.

Serie (cykl) Zatoka Dinozaurów należy czytać w określonej kolejności:

book
Atak króla jaszczurów

Kevin i Tom odkryli niesamowitą tajemnicę - znaleźli przejście do świata dinozaurów! Epoka kredy jest super i chłopcy zaprzyjaźniają się nawet z wannanozaurem, lecz zauważył ich także olbrzymi tyranozaur, który jest...głodny!

book
Rogaty potwór naciera

Kevin i Tom znaleźli sekretne przejście do Świata Dinozaurów i chcą go jak najlepiej poznać! Epoka kredy jest super, ale kiedy stado triceratopsów prawie ich tratuje, muszą szybko znaleźć wyjście z tej sytuacji. Czeka ich prehistoryczne rodeo!

book
Marsz opancerzonych bestii

Kevin i Tom odkryli sekretne przejście do Świata Dinozaurów i wyruszają na spotkanie kolejnej przygody! Znajdują uwięzionego w grzęzawisku młodego ankylozaura. Gdy próbują ocalić malca, z mgły wyłania się jego mama. Nie jest zachwycona tym, co widzi!

book
Lot skrzydlatego węża

Kevin i Tom to najszczęśliwsi chłopcy na świecie. Odkryli przejście do świata kredy pełnego prawdziwych dinozaurów! Szukają kecalkoatla, ale co zrobią, gdy wielki pterozaur odleci z ich przyjacielem, małym dinozaurem? Spieszą mu na ratunek. Zaczyna się wyścig z czasem...

book
Łapać złodzieja

Kevin i Tom próbują łowić kraby w prehistorycznym świecie. Ale wystarczy, że na chwilę się odwrócą, a już szybki jak błyskawica welociraptor kradnie Paleoodkrywcę i ucieka! Chłopcy ruszają w niebezpieczny pościg między tryskającymi gejzerami.

book
Ucieczka gada giganta

W tajnym mezozoicznym świecie panuje dziwna cisza.Chłopcy szybko odkrywają, dlaczego.Olbrzymi meteor leci prosto ku Ziemi...BUM! Stado edmontozaurów pędzi w stronę ogromnego krateru. Kevin i Tom wiedzą je zatrzymać i nie dać się stratować!

book
Jak przetrwać w kredzie

Dołącz do Kevina i Toma, którzy zabiorą cię do epoki kredy i Wejdź do Świata Dinozaurów i odkryj mnóstwo zdumiewających faktów o swoich ulubionych gatunkach. Rozwiąż łamigłówki i zagadki, zrób też samodzielnie różne przedziwne prehistoryczne rzeczy!

book
Ratunek dla stegozaura

Tom i Kevin po raz kolejny odwiedzają świat dinozaurów okazuję się jednak że tym razem przenoszą się do jury! Chłopcy są bardzo ciekawi jakie przygody czekają na nich w tej nowej prehistorycznej epoce. Kiedy stegozaur ma kłopoty trójka przyjaciół rusza na ratunek.

book
Pływając z morskimi potworami

Jamie i Tom wybierają się na nurkowanie do sekretnego jurajskiego świata. Nawet Wanna ląduje w morzu! Tak wiele niesamowitych stworzeń można zobaczyć wśród fal! Przyjaciele nie zauważają jednak, że pod wodą czai się też niebezpieczeństwo...

book
Tropem diplodoka

Ukryci w koronach drzew chłopcy obserwują ptaki w Świecie Dinozaurów. Ostatnią rzeczą, jaką spodziewają się ujrzeć, jest głowa diplodoka! Nagle olbrzym zaczyna wariować i chłopcy lądują na jego szyi. Muszą uważać, żeby nie spaść, bo droga w dół jest długa...

book
Tom 11
Ucieczka przed groźnym drapieżcą

Kiedy Kevin i Tom obudzą allozaura, będą mieli kłopoty! Ta bestia jest jednym z najgroźniejszych jurajskich dinozaurów. Chłopcy muszą się szybko ukryć! Na szczęście w porę znajdują wejście do jaskini, ale w środku ukrywa się coś jeszcze - i to coś do tej pory nieznanego...

book
Tom 12
Jak się nie dać zwieść gadowi

Wanna nie czuje się dobrze, a Kevin i Tom nie wiedzą, jak mu pomóc ogromny apatozaur zostaje zaatakowany przez ceratozaury i chłopcy muszą wziąć sprawy w swoje ręce! Ranny apatozaur niespodziewanie znika. Przyjaciele szukają go i znajdują coś, czego się nie spodziewali...

book
Tom 13
Inwazja przyjaznych potworów

Kiedy Kevin i Tom dostrzegają kompsognaty na zboczu góry, myślą, że te małe stworzonka są urocze. Szybko jednak przekonują się, że nieznośni mięsożercy nie są tacy słodcy, na jakich wyglądają; Chłopcy rzucają się do ucieczki, a wtedy góra zaczyna się trząść. To wulkan!!!

book
Jak przetrwać w jurze

Dołącz do Kevina i Toma, którzy zabiorą cię do epoki jury i Wejdź do Świata Dinozaurów i odkryj mnóstwo zdumiewających faktów o swoich ulubionych gatunkach. Rozwiąż łamigłówki i zagadki, zrób też samodzielnie różne przedziwne prehistoryczne rzeczy!

book
W pościgu za oszustem

Kevin i Tom wyruszają w podróż w czasie do początków narodzin dinozaurów - triasu. Kiedy lystrozaur zabiera Kevinowi plecak, chłopcy uważają, że to zabawne, ale gdy gad znika z nim w swojej norze, zdają sobie sprawę, ze mogą już nigdy nie wrócić do domu!

book
Szczęk krokodylich szczęk

Tom i Wanna wracają do triasu, by podążyć tropem ogromnego prehistorycznego krokodyla. Nie czekają długo. Z bezpiecznej kryjówki na drzewach obserwują dwie dzikie bestie walczące o obiad. Nagle... Katastrofa!Wanna ląduje w wodzie tuż obok potwornych szczęk!

book
Szał głodnych olbrzymów

Kevin i Tom znajdują wytchnienie w oazie na gorącej triasowej pustyni. To piękne miejsce pełne dzikiej przyrody. Ale nie na długo! Stado ogromnych plateozaurów zmiażdży i zniszczy wszystko na swojej drodze, włączają w to chłopców, jeśli Kevin i Tom nie znajdą sposobu, by je zatrzymać.

book
Polowanie na nieuchwytnych biegaczy

Kiedy w Świecie Dinozaurów zapada ciemność, Kevin i Tom zaczynają się bać. A gdy niektóre z triasowych żab zaczynają godowe popisy, chłopcy aż podskakują ze strachu! Chwilę potem dostrzegają wśród drzew upiorna bladą postać, która rozpływa się bezgłośnie niczym duch.

book
Szajka zębatych pterozaurów

Kevin, Tom i Wanna wpadają w sam środek przerażającej prehistorycznej burzy! Triasowy krajobraz tonie w wodzie, przyjaciele znajdują więc schronienie w pobliskiej jaskini. Gdy ich oczy przyzwyczajają się do ciemności, chłopcy spostrzegają, że nie tylko oni znaleźli tę bezpieczną kryjówkę.

book
Porwanie o świcie

To naprawdę ogłuszający świt w triasie, ale jeden dźwięk jest głośniejszy niż wszystkie - wrzask paczki eoraptorów. Te hałaśliwe stworzenia pałają wyjątkową sympatią do Wanny i zanim chłopcy zdołają ją zatrzymać znikają wraz z nim! Kolejny raz Kevin i Tom muszą ratować przyjaciela.