Miejska Biblioteka Publiczna

im. Jerzego Pilcha w Kielcach

book
bookbook

Las cieni

Tyt. oryg.: "La forět des mǎnes ".

Autor: Grangé, Jean-Christophe
W Paryżu ma miejsce seria okrutnych mordów. Giną młode kobiety, sprawca posuwa się do aktów kanibalizmu. W pobliżu zwłok pozostawia krwawe, przypominające prymitywne pismo znaki, jakby szeregi drzew. Jedna z ofiar była uzdolnionym cytogenetykiem, zajmowała się kwestią dziedziczności u ludów Ameryki Łacińskiej. Sprawę prowadzi sędzia śledczy François Taine. Jego koleżanka, Jeanne Korowa, również

śledcza, w ramach dochodzenia w zupełnie innej sprawie, zakłada podsłuch u młodego psychiatry, Antoine`a Férauda. Na jednym z nagrań mężczyzna z wyraźnym hiszpańskim akcentem opowiada o swoim synu Joachimie, mówiąc, że w jego wnętrzu istnieje jakby drugi człowiek, autystyczne dziecko, niezwykle groźne dla otoczenia. Podczas kolejnego spotkania Joachim zgadza się poddać hipnozie; w jej trakcie informuje psychiatrę, że przychodzi z Lasu Cieni. Dzień po seansie ma miejsce kolejne zabójstwo. Coraz więcej śladów wskazuje, że przerażające zbrodnie mają coś wspólnego z autyzmem, z prehistorycznymi ludźmi i ich krwią.
Jeanne zaczyna podejrzewać, iż Joachim i okrutny paryski morderca to jedna i ta sama osoba. Tymczasem śledztwo przyjmuje nieoczekiwany obrót: Taine zostaje zamordowany, a Féraud znika bez śladu. Jeanne angażuje się osobiście w sprawę, podąża jej tropem do Nikaragiu i Argentyny.

Rozwiązanie zagadki kryje Las Cieni, niesławne bagna, do których zrzucano z samolotów przeciwników junty wojskowej, zamieszkałe ponoć przez prymitywny lud, zwany Nienarodzonymi...

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Jean-Christophe Grangé ; z fr. przeł. Wiktoria Melech.
Hasła:Powieść francuska - 21 w.
Adres wydawniczy:Warszawa : Wydawnictwo Albatros A. Kuryłowicz, 2012.
Opis fizyczny:501, [2] s. ; 21 cm.
Powiązane zestawienia:Thriller psychologiczny
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Filia nr 1
ul. Karczówkowska 20

Sygnatura: 821.133.1-3
Numer inw.: 50686
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów

Filia nr 2
ul. Krzemionkowa 1

Sygnatura: 821.133.1-3
Numer inw.: 45151
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów

Filia nr 3
ul. Jagiellońska 36

Sygnatura: 821.133.1-3(S)
Numer inw.: 60703
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów

Filia nr 8
os. Barwinek 31

Sygnatura: 821.133.1-3
Numer inw.: 54751
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów

Filia nr 9
ul. Okrzei 9

Sygnatura: 821.133.1-3
Numer inw.: 55295
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów

Filia nr 12
ul. Zagórska 60

Sygnatura: 821.133.1-3
Numer inw.: 64993
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów

Filia nr 13
ul. Naruszewicza 25

Sygnatura: 821.133.1-3
Numer inw.: 11635
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów


Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookNowości z działu Thriller psychologiczny:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook

Komentarze (1)
opalka
avatar

Posty: 251

Wysłany: 2012-09-20 09:31:59

Nie czytałam tej książki i nie zamierzam jej przeczytać, ponieważ oburza mnie sposób, w jaki bezczelnie zdradzono czytelnikom nie tylko fabułę, ale również zwroty akcji oraz ważne punkty kulminacyjne, które stanowią o wartości książki. Autorom opisu na okładce nie wystarczyło wprowadzenie czytelnika w tematykę, zaintrygowanie i pozostawienie w niepewności, którą może rozwiać tylko lektura powieści. Nie, no skąd – lepiej napisać od razu, że prowadzący sprawę detektyw Taine wpada na trop mordercy i koniecznie napisać kto jest potencjalnym mordercą. Potem wystarczy wspomnieć, że tenże detektyw zostaje zamordowany (bo po co narażać czytelników na stres podczas czytania? Jak będą od razu wiedzieć, że zginie, to się zdążą psychicznie przygotować). Przytoczę bezczelny cytat z opisywanej okładki „ [… ]Tymczasem śledztwo przyjmuje nieoczekiwany obrót – Taine zostaje zamordowany, a Feraud znika bez śladu” . Jaki tam nieoczekiwany! Gdybym czytała tę książkę, to właśnie bym na niego czekała, bo skoro został opisany na okładce, to przecież musi nastąpić! Aaaa, i od razu też lepiej scharakteryzować przypuszczalnego mordercę, w końcu jego choroba musi być koniecznie ujawniona przed przeczytaniem książki. A na deser ten tajemniczy tytuł – „ Las cieni” ! Prawda, że przemawia do wyobraźni? No to lepiej już pójść na całość – należy koniecznie na wstępie wyjaśnić czytelnikowi, co to jest Las cieni, co się tam w przeszłości wydarzyło i kto tam teraz przebywa. No cóż… W końcu wielokrotne badania dowiodły, że wielu ludzi rozumie tylko krótkie teksty, więc takie streszczenie książki na okładce jest zapewne ukłonem w ich stronę.


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.