Miejska Biblioteka Publiczna

im. Jerzego Pilcha w Kielcach

book
bookbook

Dolores Claiborne

Autor: King, Stephen

   Notka biograficzna  



Wysepką Little Tall wstrząsa wiadomość o zabójstwie bogatej Very Donovan. Podejrzenie natychmiast pada na jej wieloletnią opiekunkę, Dolores Claiborne. Wszyscy w okolicy wiedzą, że praca u pani Donovan była prawdziwym piekłem. Dolores miała więc powody, by nienawidzić chlebodawczyni.Nie zabiła jej jednak. Tak przynajmniej twierdzi, a następnie, wprawiając w zdumienie przesłuchującego ją komendanta

policji, przyznaje się do zamordowania przed dwudziestoma dziewięcioma laty swojego męża. W długim monologu opowiada o tym, co zdarzyło się na wyspie w 1963 roku podczas zaćmienia słońca.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Stephen King ; z angielskiego przełożył Tomasz Mirkowicz.
Seria:Literka
Hasła:Kobieta
Podejrzany
Pomoc domowa
Zabójstwo
Powieść
Thriller
Literatura amerykańska
Adres wydawniczy:Warszawa : Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz, 2006.
Wydanie:Wydanie 3. (kieszonkowe 2).
Opis fizyczny:255, [1] strona ; 21 cm.
Forma gatunek:Książki. Proza.
Powstanie dzieła:1993 r.
Twórcy:Mirkowicz, Tomasz. (1953-2003). Tłumaczenie

Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Filia nr 2
ul. Krzemionkowa 1

Sygnatura: 821.111(73)-3
Numer inw.: 42468
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów

Filia nr 4
ul. Górnicza 64

Sygnatura: 821.111(73)-3 (H)
Numer inw.: 37151
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów


Inne wydania tej pozycji w zbiorach biblioteki:

bookbookbook



Notka biograficzna:

book

King, Stephen

Stephen King urodził się 21 września 1947 roku w Portland. Początkowo wydawał książki pod pseudonimem Richard Bachman. Amerykański pisarz, okrzyknięty „Królem Horroru” - nie bez powodu King Stephen zdobywał listy bestsellerów niemal co roku. Debiutował pod koniec 70. tych lat, światową sławę przyniosła mu powieść „Carrie” 1973. W 2003 r. uhonorowano go nagrodą literacką National Book. Zanim został znanym pisarzem, uczył języka angielskiego w szkole. Do jego najsłynniejszych książek można zaliczyć, m.in.: „Lśnienie”, „Sklepik z marzeniami”, „Christine”, [>>]




Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook



Nowości z działu Thriller psychologiczny:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook

Komentarze (1)
Bezunia
avatar

Posty: 236

Wysłany: 2016-05-15 14:40:22

W porównaniu do innych książek pana Kinga ta jest dość cienka. Główna bohaterka – Dolores Claiborne – opowiada dwóm policjantom historię swojego życia. Oskarżona o spowodowanie śmierci swojej gospodyni - Very Donovan, przyznaje się do zupełnie innego morderstwa.

King napisał tę historię tak, jakby opowiadała to sama Dolores.
Jej życie nie było usłane różami... mimo to styl w jakim wyraża się główna bohaterka... rozbraja. Szczególnie opis jej „ walki” z próbą zdążenia na czas z podstawieniem basenu chorej gospodyni, doprowadziły mnie do łez ze śmiechu... choć to śmieszne nie było... nie mogłam się powstrzymać.
Te dwie kobiety, wbrew temu jak Dolores się o niej wyraża... „ Vera Całuj Mnie w Tyłek, jazgocząca wiedźma ” itp. epitety, były sobie naprawdę bliskie. Kiedy Verę dręczyły koszmary, to właśnie Dolores była przy niej i odganiała mary dręczące schorowaną kobietę. To ona trzymała ją z rękę.

Jej życie z „ ukochanym” mężusiem było koszmarem. Bicie, poniżanie... Ale poradziła sobie, bo to twarda babka.
Dolores ( lub też Vera, nie pamiętam już dokładnie ) powiedziała też, że „ nie ma gorszej wiedźmy niż matka chroniąca dziecko ” .

Koniec końców - żadne tam strachy na lachy w stylu Kinga.
Po prostu świetna książka.
A!!... I dla tych co czytali „ Grę Geralda” ... mała niespodzianka .


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.