Miejska Biblioteka Publiczna

im. Jerzego Pilcha w Kielcach


KOMENTARZE DOPISANE PRZEZ: rudasekrudasek

Posty:3

Dotyczy: Walizka Hany : historia prawdziwa
Wysłany: 2009-10-15 11:24:47


"Walizka Hany" to opowieść o małej Żydówce, której walizkę odnaleziono już po wojnie. Wiadomo, że trafiła do obozu koncentracyjnego, nie wiadomo jednak, co stało się z nią potem.
Książka ma tak naprawdę miejsce na dwóch płaszczyznach - w ogarniętej wojną Europie i w Japonii, sześćdziesiąt lat po największym zbrojnym konflikcie.
Warto przeczytać )

rudasek

Posty:3

Dotyczy: Dziesiąty krąg
Wysłany: 2009-10-15 11:14:44


Nieco zniechęcona lekturą niezbyt udanej „ Jesieni cudów” , postanowiłam jednak zaryzykować spotkanie z kolejną wydaną u nas powieścią Picoult w nadziei, że okaże się cokolwiek lepsza. I rzeczywiście jest, choćby z racji znacznie bardziej realistycznej fabuły. Jak we wszystkich znanych mi utworach tej autorki, motywem przewodnim jest rodzina w kryzysie. U Stone’ ów już od pewnego czasu nie dzieje się najlepiej. Daniel, twórca komiksowych superbohaterów, skoncentrowany na ukrywaniu prawdy o sobie.

rudasek

Posty:3

Dotyczy: Czarownice z Salem Falls
Wysłany: 2009-10-15 11:11:02


Picoult tematów porusza aż za wiele, ale przynajmniej powieść skłania do zastanowienia się nad pewnymi sprawami. Czytałam, że jej najlepszą powieścią jest "My Sister's Keeper" ("Bez mojej zgody"), pewnie tą też wypróbuję.