Miejska Biblioteka Publiczna

w KIELCACH


KOMENTARZE DOPISANE PRZEZ: TinaTina

Posty:8

Dotyczy:
Wysłany: 2009-12-07 09:19:22


Kate Harper samotnie wychowuje sześcioletniego synka. Przedstawia się wszystkim jako wdowa, choć jej mąż żyje, tylko po próbie samobójstwa przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Kate tymczasem usiłuje odbudować swoje życie. Za namową przyjaciółki pisze książkę. Jej debiut literacki odnosi oszałamiający sukces i kieruje na nią uwagę mediów. Dziennikarze zaczynają drążyć w przeszłości Kate. Mogą zniszczyć wszystko, w chwili gdy w jej życiu pojawia się szansa na szczęście...
Mozna przeczytać, ale bez wielkich emocji.

Tina

Posty:8

Dotyczy: Tajemniczy uśmiech
Wysłany: 2009-11-20 08:23:09


Gdy po powrocie do domu Miranda zastała swego chłopaka Brendana przy lekturze jej pamiętnika, po prostu kazała mu wyjść i nie wracać. Wkrótce okazuje się, że Brendan romansuje z jej siostrą Kerry wcale nie dlatego, że nagle zaczęła mu się podobać... Mężczyzna jest wszędzie, coraz bardziej utrudnia Mirandzie życie, właściwie nie wiadomo dlaczego. Maniak? Obsesjonista? Paranoik? Wcale na takiego nie wygląda! Przerażona dziewczyna nie wie, co ma robić, ale najgorsze jest dopiero przed nią... Brawurowy thriller psychologiczny o tym, jak odrzucona miłość może zmienić się w koszmar.
Dobry thriller psychologiczny. Zachęcam do przeczytania.

Tina

Posty:8

Dotyczy: Droga do Zielonego Wzgórza
Wysłany: 2009-11-12 08:32:34


Przeczytałam jednym tchem, wciąga i prowadzi do świata gdzie cudze dzieci i sieroty nie są kochane i są wykorzystywane do prac domowych jedynie za jedzenie i podarty łach zamiast sukienki. Autorka pokazuje, że nawet w takich przygnębiających sytuacjach można zachować, radość, marzenia i cieszyć się życiem...
Bardzo gorąco polecam ,czyta sie jednym tchem.
Książka napisana jest przepięknie.

Tina

Posty:8

Dotyczy: Huragan miłości
Wysłany: 2009-11-10 11:11:37


Laura Dolan wystawia na sprzedaż obciążoną długami rodową posiadłość. Wkrótce zjawia się kupiec - James Paden, znany Laurze z czasów szkolnych największy łobuz i awanturnik w miasteczku, z którym jej, dziewczynie z dobrego domu, nie wolno było się zadawać. Mężczyzna chce nabyć dworek, bo kiedyś z racji swego pochodzenia oraz złej sławy nie miał tu wstępu. Interesuje się jednak nie tylko nim, ale również jego piękną właścicielką.
Bardzo namiętna powieść, zreszta jak wszystkie książki tej autorki.

Tina

Posty:8

Dotyczy: Świadectwo prawdy
Wysłany: 2009-11-10 11:09:40


Świadectwo prawdy" to moje pierwsze spotkanie z Jodi Picoult. Pierwsze, ale z pewnością nie ostatnie, bo wciągnęła mnie ta książka bardzo i błyskawicznie ją przeczytałam. Podoba mi się takie pisanie. Nie jest to żadna ambitna literatura, ale dobrze napisana książka łącząca elementy obyczajowe i kryminalne z wątkami romansowymi.

Tina

Posty:8

Dotyczy: Noce w Rodanthe
Wysłany: 2009-11-10 11:01:11


Adrienne przyjeżdża na tydzień do tytułowego miasteczka trzy lata po rozwodzie z mężem, który porzucił ją dla innej kobiety. Kilkudniowa znajomość z chirurgiem Paulem zmienia jej życie. Los jednak nie sprzyja ich miłości a wspomnienie o niej towarzyszyć będzie bohaterce przez lata.
Ładna,ale bardzo podobna do powieści "Listu w butelce"
tego samego autora.
Można przeczytać.

Tina

Posty:8

Dotyczy: Żona dyplomaty
Wysłany: 2009-11-03 08:21:38


Skończył się koszmar wojny, ale dawni sprzymierzeńcy stają się wrogami. To czas trudnych wyborów, w którym za miłość płaci się wysoką cenę, a czasami to uczucie zmusza bohaterów do zdrady i cynicznej gry...
Dalsza część "Dziewczyny komendanta" , piękna.
Warto przeczytać.

Tina

Posty:8

Dotyczy: Kryształowy anioł
Wysłany: 2009-10-15 11:33:18


" Judyta, obwolana najbardziej wplywowa bohaterka literacka wolnej Polski, ma godna nastepczynie. Na niemal szesciuset stronach nowej, znakomitej powiesci Krysztalowy Aniol Katarzyna Grochola powoluje do istnienia Sare. Ta inteligentna i wrazliwa trzydziestolatka, podobnie jak wielu przedstawicieli jej pokolenia, wyjezdza z rodzinnego miasta, aby szukac szczescia w Warszawie. Niestety – to, co jest szczesciem dla meza Sary, jej przynosi osamotnienie i rozpacz. Ogromny sukces przychodzi w najmniej spodziewanym momencie i laczy sie z gorycza porazki. Takiej powiesci jeszcze nie bylo. W Krysztalowym aniele czytelnicy odnajda niezwykla synteze tego, co znamy z Nigdy w zyciu! i Trzepotu skrzydel: blyskotliwe dialogi, zabawne qui pro quo, ale tez duszna atmosfere dramatu psychologicznego. Sugestywny styl Grocholi sprawia, ze czytajac Krysztalowego Aniola, bedziemy na przemian zasmiewac sie i wzruszac razem z glowna bohaterka."