Miejska Biblioteka Publiczna

im. Jerzego Pilcha w Kielcach


KOMENTARZE DOPISANE PRZEZ: DiscordiaDiscordia

Posty:11

Dotyczy: Próba niewinności
Wysłany: 2011-09-28 00:02:12


Jeden z lepszych kryminałów, jaki czytałam:) Jak zwykle ciekawy, wciągający i wymagający logicznego myślenia:) A więc kto zabił, jak nie człowiek pierwotnie skazany? Jaką rolę ma do odegrania doktor Calagary? Zachęcam do przeczytania, tych którzy lubią dreszczyk emocji i tajemnicy )

Discordia

Posty:11

Dotyczy: Podróże z Herodotem
Wysłany: 2011-09-27 23:58:44


Książka wciąga i czyta się ją od deski do deski za jednym zamachem:) Podoba mi się styl Kapuścińskiego i jego prostota piórem. Język ten jest logiczny i nieskomplikowany. Autor każde trudniejsze pojęcie wyjaśnia. Historie są wciągające i przede wszystkim ciekawe. A wszystko to przez jedną znalezioną książkę o Dziejach Herodota ) Warto się zapoznać )

Discordia

Posty:11

Dotyczy: Przedwiośnie
Wysłany: 2011-09-27 23:54:28


Jedna z ciekawszych lektur w szkole średniej. Mamy to do czynienia z perypetiami Baryki Cezarego. Najbardziej ciekawy jest fragment w Nawłoci, który bardziej przypomina romans:P Tytułowe Przedwiośnie, to okres Polski po wojnie, ale przede wszystkim okres dorastania i dojrzewania młodego Baryki.

Discordia

Posty:11

Dotyczy: Co potrzeba do matury z języka polskiego
Wysłany: 2011-09-27 23:48:16


Idealna pozycja, dla tych którzy chcą powtórzyć materiał przed maturą. Zawiera omówienie podstawy programowej (lektur)i do rozszerzenia. Opisy ułożone są w chronologiczną całość, co ułatwia powtórkę. Książka jest bardzo pomocna do usystematyzowania wiedzy, a szczególne aspekty są wytłuszczone. Gorąco polecam maturzystom:)

Discordia

Posty:11

Dotyczy: Córka jest córką
Wysłany: 2011-09-26 22:38:03


*córkom*

Discordia

Posty:11

Dotyczy: Córka jest córką
Wysłany: 2011-09-26 22:35:09


Książka pełna refleksji o życiu. Nie tylko opowieść o miłości i romansie, ale o stosunkach pomiędzy matką, a córką- kłótniach, racjach obu stron. Myślę, że tematyka aktualna we współczesnych czasach. Książka pomogła mi zrozumieć punkt widzenia mojej mamy i jej sposób myślenia:P Polecam wszystkim córką i ich matką

Discordia

Posty:11

Dotyczy: Niespodziewany gość
Wysłany: 2011-09-26 21:40:12


Jeden z najlepszych kryminałów Agathy Christie. Splot wydarzeń ułoży w taki sposób, że do końca nie wiadomo kto zabił. Książka dla ludzi o ''stalowych'' nerwach i miłośników kryminału i zagadek. Przeczytałam jednym tchem. Chciałabym zobaczyć w teatrze, pierwotnie to scenariusz:P

Discordia

Posty:11

Dotyczy: Śmiertelna klątwa i inne opowiadania
Wysłany: 2011-09-26 21:28:58


Tym razem zbiór opowiadań Agathy Christie. Bez wątpienia na uwagę zasługuje kunszt pisarski. Opowiadania trzymają w napięciu do samego końca. Kryminały uczą logicznego myślenia. Jedno z opowiadań o jednej krawcowej było dość nietypowe, tak jak o nawiedzonej lalce i kobiecie, którą niby kochał mąż... :) Jak zwykle autorka szokuje i zaskakuje w sprawie, tego kto jest winny. Bardzo lubię kryminały, sięgam właśnie po kolejny:) Zachęcam do przeczytania:)

Discordia

Posty:11

Dotyczy: Tajemnicza historia w Styles
Wysłany: 2011-09-25 17:07:13


Jedną z moich ulubionych pisarek jest Agathe Christie. ''Królowa kryminału'' zwykło się pisać pod jej adresem. Warto zapoznać się z jej pierwszą powieścią kryminalną. Nie była jakaś wyjątkowa, bo czytałam pozniejsze książki. Jedno zasługuje na uwagę: opisy belgijskiego detektywa Poirota. W żadnej innej nie są już tak szczegółowe. Warto się zaopoznać z pozycją, choćby po to by docenić kunszt i styl kolejnych ksiązek autorki.

Discordia

Posty:11

Dotyczy: Jeszcze raz Prowansja
Wysłany: 2011-09-25 17:01:48


Nigdy nie ciekawiła mnie Francja, ani Prowansja. Książkę wypożyczyłam z ciekawości. Obecnie planuje własną wyprawę do Prowansji ) W tej ksiązce znajdzie się wiele rzeczy: od opisów życia społeczności lokalnej, miejscowości do ciekawostek odnośnie melonów, wina, korkociągów, pomidorów, ogrodów... Warte do przeczytania dla miłośników podróży i ludzi z wielką fantazją do wyobrażania )

Discordia

Posty:11

Dotyczy: Szare śniegi Syberii
Wysłany: 2011-09-25 16:56:51


Poruszająca historia rodziny litewskiej wysłanej na Syberię. Zaskoczyła mnie ich pogoda ducha i chęć przetrwania pomimo wszystko. Ich wola walki powinna być wzorem dla dzisiejszego świata, gdzie tak pełno depresji i samobójstw. Na wyjątkową uwagę zasługuje postać Eleny Vilkas, która za wszelką cenę walczy o własne dzieci, ale i o inne osoby. Czy w dzisiejszych czasach znalazłoby się tyle altruizmu? Ksiązka warta do przeczytania, nie tylko dla badaczy historii... Lecz dla ludzi, którzy często nie doceniają tego co mają... Ci Liwini na Syberii mieli siebie i uczucia, to pomogło im przetrwać.