Miejska Biblioteka Publiczna

im. Jerzego Pilcha w Kielcach

book
book

Jesteś kimś więcej, niż myślisz : dla nastolatków

Tytuł oryginału: "The Self-esteem workbook for teens : activities to help you build confidence and achieve your goals,".

Autor: Schab, Lisa M.
Każdy człowiek, bez wyjątku, przychodzi na ten świat, mając wartość i znaczenie. Absolutnie każdy. Również ty.

Zdrowa samoocena oznacza, że masz silne poczucie własnej wartości. Rozumiesz i akceptujesz swoje słabości, a także doceniasz swoje mocne strony i cieszysz się nimi. Mając zdrową samoocenę, uznajesz wrodzoną wartość każdego człowieka - w tym również

siebie.

Wielu z nas nadmiernie koncentruje się na swoich niedoskonałościach. To błąd! Ważne jest zrozumienie, że wszyscy jesteśmy wartościowi. Każdy z nas ma wspaniałe, wyjątkowe cechy - po prostu ich nie dostrzegamy i nie cenimy, ponieważ skupiamy się na tym, czego w sobie nie lubimy. Wyolbrzymiamy swoje wady i niedoskonałości, a bagatelizujemy zalety i osiągnięcia. To rzutuje na nasze ogólne nastawienie - wobec relacji z ludźmi, własnych dokonań, własnych działań - niczym chmura, która nieustannie rzuca na nas swój cień.

Jak zmienić takie nastawienie - jak przegonić chmury samokrytyki i odkryć własną wartość? Jest to szczególnie istotne w okresie dorastania, kiedy samoocena spada. Nastolatki często zmagają się z niepokojem, niewiarą w siebie, samokrytyką, stresem, nadmiernym zamartwianiem i innymi przytłaczającymi emocjami. Do tego dochodzą presja ze strony rówieśników, obawa przed oceną innych czy trudności w szkole. Wszystko to składa się na trudną do zniesienia mieszankę emocji i znacząco obniża samoocenę, wpływając na każdą sferę życia.

Niniejszy poradnik, napisany lekkim i bezpośrednim językiem, jest naszpikowany ćwiczeniami, przykładami i wskazówkami. Pomoże ci odkryć twoją wrodzoną wartość, wzmocnić poczucie własnej wartości i uwierzyć w siebie. W rezultacie będziesz podejmować racjonalne decyzje, zbudujesz zdrową samoocenę, nauczysz się akceptować swoje słabości oraz doceniać mocne strony. Zrozumiesz, że jesteś wyjątkową i wartościową osobą dokładnie taki, jaki jesteś.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Lisa M. Schab ; przekład: Anna Sawicka-Chrapkowicz.
Hasła:Dojrzewanie
Nastolatki
Poczucie własnej wartości
Ćwiczenia i zadania
Poradnik
Adres wydawniczy:Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2021.
Wydanie:Wydanie pierwsze w języku polskim.
Opis fizyczny:192 strony : ilustracje ; 25 cm.
Uwagi:Na okładce: 80 ćwiczeń budujących poczucie własnej wartości. Przegoń chmury samokrytyki i odkryj swoją wrodzoną wartość. Zaakceptuj to, kim jesteś. Zbuduj poczucie własnej wartości. Odkryj swoje pasje i przekonania. Przestań porównywać się z innymi. Osiągnij to, czego pragniesz. Zostaw niepewność za sobą.
Forma gatunek:Książki. Poradniki i przewodniki.
Dziedzina:Rozwój osobisty
Powstanie dzieła:2013 r.
Twórcy:Sawicka-Chrapkowicz, Anna. Tłumaczenie

Odbiorcy:Młodzież. 14-17 lat.
Skocz do:Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Filia nr 5
ul. Warszawska 147

Sygnatura: 159.9 (D)
Numer inw.: 85297
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów

Filia nr 8
os. Barwinek 31

Sygnatura: 159.9(D)
Numer inw.: 65988
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów

Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.