Miejska Biblioteka Publiczna

im. Jerzego Pilcha w Kielcach

book
book

Chłopcy Eddiego

Tytuł oryginału: "Bleachers, ".

Autor: Grisham, John

   Notka biograficzna  Wspomnienia zaprzepaszczonej futbolowej kariery od piętnastu lat ścigają Neely`ego Crenshawa - byłego gwiazdora drużyny Spartan z Messiny. To, że mógł się wznieść na szczyt, to nie tylko zasługa jego talentu, lecz także trenera, Eddiego Rake`a. Jego ciężki charakter i ostre metody pracy zapewniły Spartanom wygrane we wszystkich meczach.

Dzięki stanowczości w walce o sukces Eddie stał się

jednym z najbardziej szanowanych obywateli Messiny. Ale też to ona sprawiła, że nawet po latach jego chłopcy nie mogą zdecydować, czy bardziej go kochali, czy nienawidzili.

Crenshaw obiecał sobie, że nigdy nie postawi nogi na boisku Spartan. A jednak przybywa na pogrzeb starego trenera, aby później wraz ze wszystkimi "Chłopcami Eddiego" usiąść na trybunach i po raz ostatni wrócić pamięcią do licealnych czasów chwały i klęski.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:John Grisham ; z angielskiego przełożył Lech Z. Żołędziowski.
Hasła:Powieść obyczajowa
Literatura amerykańska
Adres wydawniczy:Warszawa : Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz, 2015.
Wydanie:Wydanie I.
Opis fizyczny:206, [1] strona ; 20 cm.
Forma gatunek:Książki. Proza.
Powstanie dzieła:2003 r.
Twórcy:Żołędziowski, Lech. Tłumaczenie

Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Filia nr 5
ul. Warszawska 147

Sygnatura: 821.111(73)-3
Numer inw.: 84768
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek


Notka biograficzna:

book

Grisham, John

Współczesny amerykański pisarz, autor 37 powieści w tym 6 dla młodzieży, fabularyzowanego reportażu oraz zbioru opowiadań. Jego książki ukazują się w 50 językach, a ich łączny nakład przekroczył 300 milionów egzemplarzy. W 2011 roku otrzymał prestiżową nagrodę literacką Harper Lee. Po twórczość Grishama chętnie sięgają filmowcy takiej miary jak Sydney Pollack, Francis Ford Coppola, Robert Altman czy Alan J. Pakula, a ekranizacje jego powieści, m.in. "Raport Pelikana" z Julią Roberts i Denzelem Washingtonem, "Firma" z Tomem Cruise’em, "Czas zabijania" z Matthew McConaugheyem, [>>]
Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.