Miejska Biblioteka Publiczna

w KIELCACH

book
bookbook

Wikingowie [E-book] : wojownicy północy

Tytuł oryginału: "The Vikings and their enemies : warfare in Northern Europe 750-1100,".

Autor: Line, Philip.
Od VIII do XI wieku wikingowie przemierzali całą Europę - napadali, eksplorowali i kolonizowali - a swoją obecność zaznaczyli nawet na Rusi i w Bizancjum. Mimo że cieszyli się sławą wspaniałych wojowników, niewiele wiemy o ich talentach wojskowych.

Philip Line, przygotowując tę naukową, niezmiernie interesującą pracę o czasach wikingów, korzystał z licznych dokumentów - kronik, sag i

poematów - oraz najnowszych odkryć archeologicznych, aby opisać, jak wikingowie i ich wrogowie z północnej i zachodniej Europy byli zorganizowani i przygotowani do wojny. Badaniami objął obszar Skandynawii, Wysp Brytyjskich, Imperium Karolińskiego i królestw będących jego spadkobiercami, a także wschodnie wybrzeże Morza Bałtyckiego. Przedstawił aktualne poglądy historyków na kwestię stosunku wikingów do przemocy i ich metod walki. Ta lektura zainteresuje wszystkich, którzy pragną zrozumieć, jak działali wikingowie i w jaki sposób odnosili sukcesy w średniowiecznej Europie.

Autor rozpatrywał działania wojenne na tle epoki i przeanalizował powody, dla których wikingowie stawali do walki. Przede wszystkim jednak przyjrzał się praktycznym aspektom prowadzenia wojny w tamtych czasach. Przedstawił przebieg kampanii i najazdów oraz przeanalizował cele wikingów, ich strategie i sposoby przemieszczania się. Zrekonstruował bitwy morskie i lądowe, wykorzystując wszelkie dostępne źródła, aby wniknąć w charakter ówczesnej walki.

W tej fascynującej książce Philip Line starał się rozwiać popularne mity o wikingach i błędne wyobrażenia o ich podejściu do walki.

To nowatorska, dogłębna i aktualna praca na temat działań wojennych wikingów, zawierająca:
- opis organizacji wojskowej, werbunku, wyposażenia, uzbrojenia, sposobów zaopatrzenia, taktyki i metod walki armii wikingów,
- nowe spojrzenie na kwestie morskiej potęgi wikingów oraz ich fortyfikacji,analizę kampanii, bitew i najazdów wikingów oraz współczesnych im armii.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Philip Line ; [tłumaczenie Katarzyna Skawran].
Hasła:Wikingowie
Opracowanie
Adres wydawniczy:Warszawa : Wydawnictwo RM, copyright 2016.
Uwagi:Bibliografia na stronach 315-320.
Forma gatunek:E-booki. Publikacje popularnonaukowe.
Dziedzina:Historia
Wymagania systemowe:Dostępny do pobrania w formacie epub lub mobi.
ebook ebook    
Twórcy:Skawran, Katarzyna. Tłumaczenie

Powiązane zestawienia:E-book
Skocz do:Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Filia nr 10
ul. M. Konopnickiej 5

Sygnatura: E.468
Numer inw.: 468
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamówwypożycz

Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.