Miejska Biblioteka Publiczna

im. Jerzego Pilcha w Kielcach

book
book

Oblężenie

Tytuł oryginału: "Siege, ".

Autor: Jones, Geraint




Drugi - po Krwawym lesie - tom przygód legionisty Feliksa Corvusa.

Wojenny weteran prezentuje kolejną powieść idealną dla fanów Bernarda Cornwella, Simona Scarrowa, Bena Kane`a i Conna Igguldena, realistyczną historię o filmowym tempie akcji.

Po katastrofalnej klęsce Warusa w Lesie Teutoburskim niedobitki legionistów trafiają do niewoli, a Arminiusz w triumfalnym pochodzie zajmuje kolejne rzymskie forty niemal bez

walki. Z wyjątkiem jednego. Fortu Aliso broni garstka gotowych na wszystko żołnierzy. Feliksowi i kilku jego towarzyszom udaje się wyrwać z niewoli i dołączyć do zdeterminowanych obrońców. Rozpoczyna się oblężenie.
Realistyczne opisy brutalnych walk, rozpacz i determinacja, krew i pot, wola przetrwania i odpowiedzialność za towarzyszy broni - ta trzymająca w napięciu powieść pokazuje, że prawa wojny i los szeregowego żołnierza - bez względu na epokę - są uniwersalne. Dla czytelników o mocnych nerwach.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Geraint Jones ; przełożył Mirosław P. Jabłoński.
Hasła:Bitwa w Lesie Teutoburskim (9)
Oblężenia
Wojsko Rzymskie
Żołnierze
Germania
Starożytny Rzym
Powieść historyczna
Adres wydawniczy:Poznań : Dom Wydawniczy Rebis, 2019.
Opis fizyczny:437, [2] strony : mapa ; 21 cm.
Forma gatunek:Książki. Proza.
Twórcy:Jabłoński, Mirosław Piotr. (1955- ). Tłumaczenie

Powiązane zestawienia:
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz
Inne pozycje z serii

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Filia nr 1
ul. Karczówkowska 20

Sygnatura: 821.111(73)-3
Numer inw.: 61154
Pozycja wypożyczona

Wypożyczona przez: 008376
do dnia: 2023-03-27
schowekrezerwuj
więcejrezerwuj

Filia nr 2
ul. Krzemionkowa 1

Sygnatura: 821.111(73)-3
Numer inw.: 54868
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek

Filia nr 3
ul. Jagiellońska 36

Sygnatura: 821.111(73)-3
Numer inw.: 68637
Pozycja wypożyczona

Wypożyczona przez: 052830
do dnia: 2023-02-10
schowekrezerwuj
więcejrezerwuj

Filia nr 4
ul. Górnicza 64

Sygnatura: 821.111(73)-3
Numer inw.: 32431
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek

Filia nr 5
ul. Warszawska 147

Sygnatura: 821.111(73)-3
Numer inw.: 83469
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek

Filia nr 8
os. Barwinek 31

Sygnatura: 821.111(73)-3
Numer inw.: 63821
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek

Filia nr 9
ul. Okrzei 9

Sygnatura: 821.111(73)-3
Numer inw.: 75248
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek

Filia nr 10
ul. M. Konopnickiej 5

Sygnatura: 821.111(73)-3
Numer inw.: 57057
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek

Filia nr 11
ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 53

Sygnatura: 821.111(73)-3
Numer inw.: 48971
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek

Filia nr 12
ul. Zagórska 60

Sygnatura: 821.111(73)-3
Numer inw.: 74752
Pozycja wypożyczona

Wypożyczona przez: 045186
do dnia: 2023-03-11
schowekrezerwuj
więcejrezerwuj

Filia nr 13
ul. Naruszewicza 25

Sygnatura: 821.111(73)-3
Numer inw.: 19035
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek


Inne wydania tej pozycji w zbiorach biblioteki:

book



Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.





Serie (cykl) Feliks Corvus należy czytać w określonej kolejności:

book
Tom 1
Krwawy las

W 9 r.n.e. w Lesie Teutoburskim rzymskie orły zostały rozniesione na germańskich włóczniach. To była jedna z największych militarnych klęsk w dziejach. Nazywają go Feliksem, "szczęśliwym", bo jako jedyny ocalał z krwawej jatki w lasach Germanii. Stracił pamięć, nie wie, kim jest, ale na pewno jest żołnierzem. Wcielony do legionu [...]

book
Tom 2
Oblężenie

Za Rzym, za towarzyszy broni! Po katastrofalnej klęsce Warusa w Lesie Teutoburskim niedobitki legionistów trafiają do niewoli, a Arminiusz w triumfalnym pochodzie zajmuje kolejne rzymskie forty niemal bez walki. Z wyjątkiem jednego. Fortu Aliso broni garstka gotowych na wszystko żołnierzy. Feliksowi i kilku jego towarzyszom udaje się wyrwać [...]

book
Tom 3
Legion

Za Rzym, za towarzyszy broni! "Legion" to niecierpliwie wyczekiwany prequel dziejów rzymskiego legionisty Corvusa opisanych w "Krwawym lesie" i "Oblężeniu". 6 rok n.e. Rzym zbiera armię, by walczyć, zdobywać nowe ziemie i okrywać się chwałą. Ale nie dotyczy to legionu Corvusa, który ma zostać w forcie w Panonii, dzikiej prowincji, [...]

book
Tom 4
Zdrajca

Za Rzym, za towarzyszy broni! Nie można odwrócić się od Rzymu. W górach Panonii Rzymianie krwawo tłumią rebelię. Corvus jest chorążym swojego legionu, który dźwiga na sobie główny ciężar walki. Okrywa się sławą, lecz traci jednego towarzysza za drugim. Zdradza go też najlepszy przyjaciel, co wstrząsa nim do głębi. Mając [...]