Miejska Biblioteka Publiczna

im. Jerzego Pilcha w Kielcach

book
bookbook

Nevermoor [E-book] : przypadki Morrigan Crow

Tytuł oryginału: "Nevermoor : the trials of Morrigan Crow,".
"Przypadki Morrigan Crow "

Autor: Townsend, Jessica Mary

   Notka biograficzna  Dawno, dawno temu w zwyczajnym, nudnym świecie żyła sobie pechowa dziewczynka. Urodziła się w pechowy dzień, pod pechową gwiazdą i jedyne, co potrafiła, to przynosić innym pecha. Zdechł ci chomik? To wina Morrigan. Wichura wyrwała twoje ulubione drzewo? To na pewno przez Morrigan. Ale spokojnie, pechowe dzieci nigdy nie żyją długo - wszystkie umierają w swoje jedenaste urodziny.

Morrigan nie do końca

wierzy w te wszystkie brednie, a jednak z niepokojem odlicza dni do urodzin. Szczególnie, że najbliżsi zamiast przygotowywać przyjęcie na jej cześć, powoli szykują się na pogrzeb. Tymczasem w TEN dzień rzeczywiście w domu Morrigan zjawia się niecodzienny gość - ale to nie śmierć we własnej osobie, a całkiem żywy, rudy dżentelmen z propozycją nie do odrzucenia.

Jupiter wyrywa dziewczynkę z jej pechowego świata i w pojeździe przypominającym olbrzymiego mechanicznego pająka zabiera ją do całkiem innego wymiaru, gdzie wszystko jest bajecznie niesamowite. Nowy opiekun chce wprowadzić Morrigan do najbardziej poważanej społeczności w Nevermoor, ale najpierw dziewczyna musi zdać cztery szalenie niebezpieczne testy i wykazać się niezwykłym talentem, który rzuci komisję na kolana. Tylko czy Morrigan potrafi cokolwiek, poza przynoszeniem pecha?

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Jessica Townsend ; ilustrował Jim Madsen ; tłumaczyli Małgorzata Hesko-Kołodzińska i Piotr Budkiewicz.
Hasła:Dziewczęta
Magia
Organizacje
Pech
Przyjaźń
Wiedza
Powieść
Fantasy
Literatura australijska
Adres wydawniczy:Poznań : Media Rodzina, copyright 2018.
Uwagi:Oznaczono jako część 1.
Forma gatunek:E-booki. Proza.
Wymagania systemowe:Dostępny do pobrania w formacie epub lub mobi.
ebook ebook    
Twórcy:Budkiewicz, Piotr. Tłumaczenie

Hesko-Kołodzińska, Małgorzata. Tłumaczenie

Madsen, Jim. (1964- ). Ilustracje

Odbiorcy:Dzieci. 9-13 lat.
Powiązane zestawienia:
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz
Inne pozycje z serii

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Filia nr 10
ul. M. Konopnickiej 5

Sygnatura: E.1898
Numer inw.: 1898
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamówwypożycz


Inne wydania tej pozycji w zbiorach biblioteki:

bookNotka biograficzna:

book

Townsend, Jessica Mary

Jessica Townsend mieszka w Sunshine Coast w Australii, ale kilka lat spędziła w Londynie. Przez osiem lat pracowała jako copywriterka, a wcześniej zajmowała się wydawaniem dziecięcego czasopisma o dzikich zwierzętach dla australijskiego zoo Steve’a Irwina. Fascynuje się wieloma rzeczami: transportem publicznym, tajemniczymi starożytnymi miastami, hotelami, świętami Bożego Narodzenia, śpiewakami operowymi, Halloween, tajnymi stowarzyszeniami, a także gigantycznymi kotami. Wszystkie te fascynacje trafiły na karty jej debiutanckiej powieści Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow. Swoje [>>]
Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.

Serie (cykl) Nevermoore należy czytać w określonej kolejności:

book
Tom 1
Nevermoor : przypadki Morrigan Crow

Nevermoor roztacza przed nami świat niesamowity, zupełnie nowy, magiczny i szalony. Triumfuje w nim wyobraźnia, smaku dodaje wyśmienity humor, a sama Morrigan Crow to bohaterka, którą pokochają miliony.

book
Tom 2
Wundermistrz : powołanie Morrigan Crow

Morrigan Crow powraca, a wraz z nią magiczne i tajemnicze miasto Nevermoor. Czy Morrigan, posiadaczka niezwykłego daru, potrafi zrobić ze swoich zdolności właściwy użytek? Czy może staną się one dla niej źródłem nowych kłopotów i kolejnym przekleństwem?

book
Tom 3
Pustka wietrzna : polowanie na Morrigan Crow

Morrigan i jej przyjaciele przetrwali pierwszy rok nauki w elitarnym Towarzystwie Wunderowym. Przyczynili się wtedy do likwidacji odrażającego Upiornego Jarmarku i dowiedli, że na Jednostce 919 można polegać. Tym razem Morrigan Crow stawia czoło nowemu wyzwaniu. Musi bowiem opanować tajemnicze Sztuki Niegodziwe i przejąć kontrolę nad [...]