Miejska Biblioteka Publiczna

im. Jerzego Pilcha w Kielcach

book
book

Samsara : na drogach, których nie ma

Autor: Michniewicz, Tomasz
Drogi, których nie ma, prowadzą do miejsc, o jakich nie śniłeś. Przedziera się przez dżunglę, łapie jadowite węże, zakrada się do obozu partyzantów, tropi przemytników dzieł sztuki i... świętych mężów, którzy potrafią cofnąć czas. Nie omija też utartych szlaków - zwiedza azjatyckie metropolie i ruiny dawnych królestw albo wyleguje się pod palmami, popijając sok z kokosa.

Świat można oglądać przez przyciemnione szyby limuzyny albo z dachu rozklekotanego autobusu. Tomek Michniewicz woli to drugie - pakuje plecak, kupuje bilet i rusza w nieznane, by przeżyć niesamowitą przygodę! Samsara. Na drogach, których nie ma to fascynująca opowieść Tomka o jego podróży po Azji - pełnej niebezpieczeństw, zaskakujących zdarzeń i ciekawych ludzi. Opowieść napisana ze swadą, rozbrajającym humorem, ale i dystansem do siebie. A także poradnik, jak w taką wyprawę wyruszyć samemu. Książka podróżnicza, jakiej jeszcze nie było!

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Tomek Michniewicz.
Hasła:Michniewicz, Tomasz (1982- )
Azja - od 2001 r.
Literatura podróżnicza polska - 21 w
Adres wydawniczy:Kraków : Wydawnictwo Otwarte, 2010.
Opis fizyczny:357, [3] s. : il. kolor. ; 22 cm.
Uwagi:U dołu okł.: Otwarte na świat.
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Filia nr 2
ul. Krzemionkowa 1

Sygnatura: 913(4/9)
Numer inw.: 55839
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek

Filia nr 3
ul. Jagiellońska 36

Sygnatura: 913(4/9)
Numer inw.: 58676
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek

Filia nr 5
ul. Warszawska 147

Sygnatura: 91
Numer inw.: 72190
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek

Filia nr 8
os. Barwinek 31

Sygnatura: 910.4(100)
Numer inw.: 52880
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek

Filia nr 9
ul. Okrzei 9

Sygnatura: 913(5/9)
Numer inw.: 53638
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek

Filia nr 10
ul. M. Konopnickiej 5

Sygnatura: 913(5/9)
Numer inw.: 46350
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek

Filia nr 12
ul. Zagórska 60

Sygnatura: 913(4/9)
Numer inw.: 62406
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek

Filia nr 13
ul. Naruszewicza 25

Sygnatura: 91
Numer inw.: 9970
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek


Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbook

Komentarze (2)
Glukoza
avatar

Posty: 109

Wysłany: 2013-08-08 05:33:52

Magiczna, inspirująca i... niezwykła - tak, przy użyciu kilku przymiotników, określić można książkę Tomka Michniewicza - "Samsara. Na drogach, których nie ma". Oczywiście, takich przymiotników przypisać można byłoby i więcej - wciągająca, zachwycająca, zdumiewająca, zaskakująca czy też - fascynująca, ale okazuje się, że nie miałoby to sensu, bo obojętnie ile takich przymiotników wymienimy, to i tak będzie to zbyt mało, aby oddać i wyrazić wszystko to, czym ta książka jest, a także - jaki świat przed nami otwiera.

Bo po to się wyjeżdża, żeby nie wiedzieć, co czeka za zakrętem - tak Tomek Michniewicz rozpoczyna swoją opowieść - naszą wspólną podróż przez Azję. I choć w pierwszej chwili, zdanie to wydaje się zupełnie niepozorne - niczym szczególnym nie odróżniające się od innych, to już po kilku kolejnych zdaniach, kilku następnych stronach przekonujemy się, że to właśnie zdanie będzie towarzyszyło nam przez cały czas trwania naszej podróży. Będzie z nami w Nepalu, Tajlandii, Bangkoku, Wietnamie, Laosie, Kambodży, Malezji. Będzie z nami, kiedy będziemy przedzierać się przez dżunglę, łapać stopa czy, kiedy będzxiemy odwiedzać plemienne wioski, świątynie, hotele, knajpki i bazary. Będzie z nami w dzień i w nocy. Będzie z nami, bo... podróżowanie bez planu, bez ustalania i układania - jest tym, co scala wszystkie obrazy składające się na Samsarę.

A zatem... planu nie mamy, ale mamy cel, jeden najważniejszy - zobaczyć czary, magię i... dziadugara, czyli czarownika, maga - osobę dokonującą rzeczy niemożliwych. Oczywiście, zanim kogoś takiego spotkamy, spotykamy wiele innych równie ciekawych i fascynujących ludzi. Poznajemy miejsca i legendy, o których nam się nawet nie śniło. Przyglądamy się kulturze i tradycji, tak odmiennej od naszej, a co za tym idzie - ciężkiej do pojęcia i zrozumienia.

Na ogromne uznanie zasługuje także piękne wydanie książki. Widać, że ktoś włożył w to wiele pracy i zaangażowania. I nie chodzi mi tutaj tylko o zachęcającą okładkę i kredowy papier. We wnętrzu w książki odnajdziemy bowiem piękny świat zdjęć zachwycających każdym swym detalem...

7/10

atena
avatar

Posty: 38

Wysłany: 2010-11-10 16:27:55

Bardzo dobra pozycja podróżnicza. Napisana przystępnie, ciekawym i barwnym językiem. Wszystkim "kanapowym" podróżnikom polecam!!! Ciężko się oderwać


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.