Miejska Biblioteka Publiczna

im. Jerzego Pilcha w Kielcach

book
book

Planety

Tyt. oryg.: "The planets, ".

Autor: McNab, David.
W ciągu ostatnich czterdziestu lat ludzie oderwali się od Ziemi i polecieli do innych ciał niebieskich krążących wokół Słońca. Nasze sondy odwiedziły wszystkie planety z wyjątkiem Plutona, odkryły liczne nowe księżyce krążące wokół odległych planet oraz rozwiały mity i fantastyczne teorie, które uznawano przez wiele wieków. Ta wspaniała książka jest kroniką wypraw na inne

planety, wyjaśnia ich pochodzenie i ewolucję oraz opisuje rozwój naszych poglądów na temat budowy Układu Słonecznego od starożytności do Galileusza i naszych czasów.

David McNab i James Younger opowiadają o planetach i księżycach Układu Słonecznego, opierając się na interesujących wywiadach z amerykańskimi i radzieckimi uczonymi i astronautami, korzystając z grafiki komputerowej i danych archiwalnych. Za pomocą zdumiewających zdjęć wykonanych podczas lotów statków kosmicznych Apollo, Voyager, Pioneer i Viking, autorzy opisują osobliwości różnych planet: wulkany trzy razy wyższe od Mount Everestu, morza metanu, rzeki lawy dłuższe od Nilu, chmury kwasu siarkowego i metaliczny szron. Rozważają również możliwość istnienia życia na innych ciałach Układu Słonecznego, zastanawiają się, jak będzie wyglądał Układ Słoneczny za pięć miliardów lat, gdy będzie już bliski śmierci. Jest to zaproszenie do przygody, która zmusi nas do wysilenia wyobraźni.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:David McNab, James Younger ; z angielskiego przełożył Piotr Amsterdamski.
Hasła:Astronautyka
Planety
Adres wydawniczy:Warszawa : Bertelsmann Media, 2002.
Opis fizyczny:240 s. : il. (w tym kolor.) ; 29 cm.
Uwagi:Indeks.
Skocz do:Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Filia nr 3
ul. Jagiellońska 36

Sygnatura: 52(D)
Numer inw.: 64875
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek

Filia nr 13
ul. Naruszewicza 25

Sygnatura: 52
Numer inw.: 17409
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek

Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.