Miejska Biblioteka Publiczna

w Kielcach


KOMENTARZE


KATALOG KSIĘGOZBIORU FILII NR 3


Przeszukiwanie po indeksie:Wyświetlonych:  opisów
 

Kryształowy anioł
TinaPosty:8
Wysłany: 2009-10-15 11:33:18
" Judyta, obwolana najbardziej wplywowa bohaterka literacka wolnej Polski, ma godna nastepczynie. Na niemal szesciuset stronach nowej, znakomitej powiesci Krysztalowy Aniol Katarzyna Grochola powoluje do istnienia Sare. Ta inteligentna i wrazliwa trzydziestolatka, podobnie jak wielu przedstawicieli jej pokolenia, wyjezdza z rodzinnego miasta, aby szukac szczescia w Warszawie. Niestety – to, co jest szczesciem dla meza Sary, jej przynosi osamotnienie i rozpacz. Ogromny sukces przychodzi w najmniej spodziewanym momencie i laczy sie z gorycza porazki. Takiej powiesci jeszcze nie bylo. W Krysztalowym aniele czytelnicy odnajda niezwykla synteze tego, co znamy z Nigdy w zyciu! i Trzepotu skrzydel: blyskotliwe dialogi, zabawne qui pro quo, ale tez duszna atmosfere dramatu psychologicznego. Sugestywny styl Grocholi sprawia, ze czytajac Krysztalowego Aniola, bedziemy na przemian zasmiewac sie i wzruszac razem z glowna bohaterka."
abaPosty:1
Wysłany: 2009-11-27 13:33:34
Jest lepsza od wcześniejszych książek. Polecam wszystkim paniom.
InKhaPosty:59
Wysłany: 2010-05-19 10:32:54
Sara po trudnym dzieciństwie w cieniu przybranej siostry, zerwanych tuż przed ślubem zaręczynach, zamążpójściu (tym razem bardziej z rozsądku i „ na otarcie łez” ), niechcianej przeprowadzce do Warszawy i uświadomieniu jej przez męża, że to jeszcze nie pora na dziecko, którego ona tak pragnie, znajduje przyjaciela w postaci radiowego mikrofonu. I to jemu powierza wszystkie swoje troski, mówiąc w sposób lekki i pełen humoru o sprawach najwyższej wagi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że przemawia do milionów ludzi, i że za sprawą jej słów życie wielu z nich się zmieni.
LukaPosty:183
Wysłany: 2010-11-17 17:26:43
Przeczytałam komentarze i pomimo, że nie lubię książek tej pisarki postanowiłam sprawdzić "Kryształowego anioła". I tu niespodzianka: naprawdę fajna lektura! Nie taka "przesłodzona",realna, w dodatku bardzo puczająca i myślę, że każdy znajdzie w niej jakieś przesłanie dla siebie, jakąś naukę i może pocieszenie...
buziaczekPosty:79
Wysłany: 2011-05-01 18:40:06
Zachęcona komentarzami, przeczytałam Kryształowego Anioła, ale niestety nie wciągnęła mnie.
EllfikPosty:5
Wysłany: 2011-06-25 10:19:17
bardzo dobra książka, napisana fajnym językiem, bardzo szybko i przyjemnie się czytało, polecam
NoemiPosty:52
Wysłany: 2012-02-25 18:27:23
Ja również sięgnęłam po tę książkę i podzielam pozytywne opinie na jej temat. Fabuła nie jest specjalnie wyszukana, ale wątki zgrabnie wplecione w jej treść, zwiększają ciekawość i wciągają w temat.
Całkiem dobra, lekka i przyjemna książka,no i jak dla mnie "in plus" jeśli chodzi o zakończenie.

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.